FAQ

10 Mb/s – minimalna prędkość internetu!

Jak wynika z raportu „Global Broadband Experience Scorecards”, minimalna prędkość łącza, dająca swobodę korzystania z internetu, to 10 Mb/s. Taka prędkość umożliwia już sprawdzenie poczty, komunikację przez internet czy przeglądanie stron www. Jeżeli jednak chcemy wykorzystać możliwości, jakie daje współczesny internet, prędkość powinna być wyższa – minimum 50 Mb/s, a najlepiej 100 Mb/s.

Oczywiście to, jaka prędkość internetu jest potrzebna, zależy od kilku czynników. Jeden z nich to ilość domowników. Jeśli w domu mieszka jedna lub dwie osoby, prędkość internetu może być nieco niższa niż w przypadku, kiedy w jednym mieszkaniu jest czterech lub pięciu studentów. Szczególnie jeśli to pasjonaci filmów Netfliksa w wysokiej jakości.

Fani oglądania filmów w sieci powinni zdecydować się na jak najwyższą prędkość internetu, aby nie musieli oczekiwać na załadowanie filmu. Podobnie jest w przypadku osób, które grają w gry sieciowe typu multiplayer – jakiekolwiek opóźnienie łącza może być dramatyczne w skutkach. Szybki internet sprawdzi się nie tylko w przypadku osób, które lubię rozrywkę. Jeśli często przesyłasz duże pliki, również powinieneś zadbać o to, aby w Twoim domu internet miał zadowalającą prędkość.

10 Mb/s – prędkość internetu wcale nie tragiczna

Powinna również pozwolić na komfortowe korzystanie z YouTube’a (serwis zaleca przynajmniej 7 Mb/s dla wideo w rozdzielczości 1080p i w 60 klatkach na sekundę). Również popularne platformy streamingowe (VOD) powinny już działać satysfakcjonująco od 10 Mb/s

Back to top button